Start
„Usus optimus magister est” - czyli o nauce przez doświadczenie w harmonii z Norweską naturą i w zgodzie z samym sobą. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2019 13:08

webuestNauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu w Norwegii, którego tematem było “Outdoor Education- travel experiences and adventure as  a way to creative education” czyli  “Doświadczanie z podróży i przygoda drogą do kreatywnej edukacji.
Szkolenie jest częścią projektu „Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń”, finansowanego   ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  na zasadach programu Erasmus+.
Motywem przewodnim były wędrówka i przygoda jako metody rozwoju osobistego i zawodowego. Było  to szkolenie głównie „w drodze” i na wolnym powietrzu, szkolenie bazujące na nauce o samym sobie i innych ludziach, opartej na doświadczeniu, prowadzone  w otoczeniu norweskiej przyrody.  Mając w głowie słowa Konfucjusza: "Powiedz mi,  a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…" grupa nauczycieli  z różnych państw wędrowała razem poznając norweskie krajobrazy i odkrywając drogę  do kreatywnej edukacji.  Zajęcia były niejednokrotnie przygodą połączoną z głęboką refleksją. Uczestnicy często zmagali się ze swoimi lękami i  pracowali nad słabymi stronami. Budowanie relacji w grupie, praca nad stworzeniem bezpiecznej i przyjaznej atmosfery między uczestnikami były ważnymi elementami  zajęć.

Szkolenie w Norwegii Erasmus+ PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2019 07:32

norweyW dniach 12.07.-17.07.2019 18 nauczycieli naszej szkoły będzie uczestniczyć w  szkoleniu w Norwegii, które jest częścią projektu "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń. Projekt ten  finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  na zasadach programu Erasmus+.

Wycieczka do Londynu kl. 8B, 3AG oraz 1A LO PDF Drukuj Email
wtorek, 25 czerwca 2019 12:05

W dniach 10 – 15 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły z kl. 8B, 3AG oraz 1A LO uczestniczyli w wycieczce do Londynu i Oxfordu. Program naszego wyjazdu był bardzo intensywny. Zwiedziliśmy między innymi: Tower of London, Tower Bridge, Westminister Abbey, Madame Tussaud, Buckingham Palace, Parlament, City of London, British Museum, Muzeum Historii Naturalnej, Downing Street, National Gallery oraz Greenwich.
Podziwialiśmy piękne widoku z London Eye oraz udaliśmy się na wycieczkę do Oxfordu, gdzie zwiedziliśmy Uniwersytecki Kampus znany z filmów o Harrym Potterze. Ciekawym doświadczeniem był pobyt u rodzin angielskich, gdzie mogliśmy ćwiczyć język angielski.

Zapraszamy do Galerii.

Zwrot podręczników PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 06:52

Biblioteka szkolna prosi o zwrot książek i podręczników

Prosimy o głosowanie na Naszą Szkołę! PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 08:52

Serdecznie prosimy, aby każdy uczeń i rodzic oddał głos na Naszą Szkołe w konkursie LaboLab

Link umożliwiający wejście na stronę z filmikami:

Uwaga! Nalezy zagłosować na każdy z zamieszczonych filmików.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

logo strona-page-0