REKRUTACJA LO-page-0                   DZIEĹ OTWARTY 2017-page-0            WARSZTATY LETNIE-page-0

Prymuska IV LO w drodze na Florydę :) PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 07:18

W tarnowskim teatrze po raz dziesiąty odbyła się Uroczysta Gala z udziałem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli, podczas której wyróżniono najlepszych uczniów, nagradzając ich tytułem Prymusa Tarnowa. W tym gronie znalazło się 50. uczniów tarnowskich szkół. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również uczniów IV LO. Naszą szkołę godnie reprezentowała Dominika Lech  – tegoroczna zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech „Il Bel Paese” 2017. Jak widać szczęście nie opuściło Dominiki i tym razem -  podczas Gali Prymusów Dominika wylosowała nagrodę w postaci 2-tygodniowego pobytu na Florydzie. Nagroda została ufundowana z inicjatywy Rady Miejskiej w Tarnowie, dr Marka Ciesielczyka, natomiast bilety lotnicze zostały zasponsorowane przez Prezydenta Miasta Tarnowa

Serdecznie gratulujemy!!! Po Rzymie czeka więc Dominikę jeszcze Floryda! To chyba będą wakacje życia! :) Będziemy czekać na relacje.. :)

Wycieczka do Włoch PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 07:12

W dniach 12-19.06.2017 r. odbyła się szkolna wycieczka do słonecznej Italii. Odwiedziliśmy wiele pięknych miasteczek Toskanii i Ligurii położonych w północno-zachodniej części kraju. Zwiedzaliśmy Pisę wraz z jej sławną Krzywą Wieżą, kolorowe miasteczka Cinque Terre, Asyż - miasto św. Franciszka i św. Klary, Florencję, czyli serce Toskanii, odpoczywaliśmy na kamienistych plażach Elby oraz mieliśmy okazję zobaczyć początek Polowania na Saracena - tradycyjnej, średniowiecznej uroczystości odbywającej się dwa razy w roku w Arezzo. Pomimo zmęczenia i wielu godzin spędzonych w autokarze, humor stale nam dopisywał za sprawą naszego przewodnika p. Mariana. Zdobywaliśmy szczyty i żadne schody nie były nam straszne. Zaskoczyła nas otwartość i bezpośredniość Włochów, ponieważ wszyscy byli dla nas mili, nie zwracali uwagi na nasze potknięcia językowe, chętnie nas zagadywali i bardzo ciepło nas przyjmowali w każdym miejscu. Udało nam się również odwiedzić Galerię degli Uffizi, w której mieliśmy okazję zobaczyć dzieła takich artystów jak np. Leonardo da Vinci, czy Sandro Botticelli (m.in. "Narodziny Wenus"). Przez cały wyjazd dopisywała nam pogoda, co pozwoliło większości z nas wrócić do Polski z mocną opalenizną.

PODRĘCZNIKI DO LICEUM NA R. SZK. 2017/18 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 czerwca 2017 13:58

Wszystkich uczniów klas I, II i III LO w roku szkolnym 2017/2018 informujemy, że nastąpiła niewielka korekta wykazu podręczników. Prosimy o sprawdzenie ewentualnych zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wspomnienia z Hiszpanii i Maroka PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:36

5

Zakończyliśmy szczęśliwie kolejną zagraniczną wyprawę... tym razem do Hiszpanii i Maroka. Zobaczcie jak to było... GALERIA

Krystian Mleczko drugi w Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Beskidianathletic w Bielsku Białej PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:19

DSCN9825W dniu 17 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku Białej rozegrano już po raz kolejny Międzynarodowy Mityng Beskidianathletic, na którym nie zabrakło zawodników z Czech, Włoch, Serbii, Ukrainy, Litwy i Niemiec.Znakomicie w tych zawodach zaprezentował sie uczeń IV LO w Tarnowie Krystian Mleczko, który w deszczowym biegu na 1500 metrów, wśród juniorów zajął II miejsce, ustanawiając swój nowy rekord życiowy 4:07:46 tym samym pokonując poprzedni rekord o ponad 7 sekund.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

nieznańska