FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                                                      logo bez tla
       Kliknij aby się zapisać      

 

Start Konkursy międzyszkolne XVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej zakończony!

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Dla nauczycieli

Przetarg

XVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej zakończony! Drukuj Email

IMG 1876Tradycji stało się zadość!
XVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej zorganizowany  
pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Tarnowa zakończony!

Dnia 10 czerwca 2016 r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obserwować zmagania uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w XVIII już edycji Międzyszkolnego  Konkursu Piosenki Francuskiej. W tym roku uczniowie stanęli przed wyjątkowo trudnym, ale i wdzięcznym tematem przewodnim jakim była „Chanson d’amour”. Któż z nas nie lubi słuchać o miłości; czułej, delikatnej czasami też dziecinnej lub matczynej opisanej w pięknych słowach w języku do tego stworzonym? I tym razem tegoroczni uczestnicy nas nie zawiedli. Zachwycili oni zebranych na szkolnej auli swoim niezaprzeczalnym talentem.

 

IMG 1495 IMG 1501

 

Dnia 10 czerwca 2016 r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obserwować zmagania uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w XVIII już edycji Międzyszkolnego  Konkursu Piosenki Francuskiej. W tym roku uczniowie stanęli przed wyjątkowo trudnym, ale i wdzięcznym tematem przewodnim jakim była „Chanson d’amour”. Któż z nas nie lubi słuchać o miłości; czułej, delikatnej czasami też dziecinnej lub matczynej opisanej w pięknych słowach w języku do tego stworzonym? I tym razem tegoroczni uczestnicy nas nie zawiedli. Zachwycili oni zebranych na szkolnej auli swoim niezaprzeczalnym talentem.


Jury w składzie: Przewodniczący - Pan prof. dr hab. Wacław Rapak, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego i kierownik Zakładu Filologii Romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, pani Carine Debarges-Dusza, lektor, wykładowca Zakładu Filologii Romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, pani mgr Marta Cichoń, nauczyciel muzyki, chórmistrz Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, dyrygent szkolnego chóru „Discantus”, pan Andrzej Radzik – muzyk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy oraz pan mgr Władysław Strejczek – muzyk i nauczyciel, oceniało wszystkich uczestników w następujących kategoriach: warunki głosowe i muzykalność, dobór repertuaru i interpretacja, poziom języka oraz ogólne wrażenie artystyczne.


Głównym organizatorem i pomysłodawcą Konkursu Piosenki Francuskiej jest nasza szkoła,  która organizuje go od 18 lat. Szkoła nieprzerwanie pielęgnuje tę wyjątkową tradycje dbając o wysokie standardy oraz poziom wykonania utworów, co pozytywnie wpływa na coraz większe zainteresowanie nim. Konkurs ma na celu propagowanie języka oraz kultury francuskiej wśród młodych ludzi, co budzi pozytywny wydźwięk
w środowisku szkolnym na różnych etapach nauczania.


Wyrazy podziękowania za czuwanie nad bezproblemowym przebiegiem  imprezy  należy kierować do tercetu nauczycieli języka francuskiego zajmujących się dopracowaniem szczegółów organizacyjnych konkursu w składzie p. Anna Kordela, p. Renata Śliwińska-Kulesa i p. Małgorzata Polek.
Konferansjerzy Patrycja Strejczek oraz Daniel Hołda dbali o prawidłowy przebieg uroczystości, prowadząc sprawnie, profesjonalnie, z zaangażowaniem i z klasą całe przedsięwzięcie.


Tradycyjnie już uroczystość uświetniła swoja obecnością wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, p. Maria Wypasek, która również wręczyła nagrody laureatom konkursu.


Dzięki hojności sponsorów wręczono atrakcyjne nagrody laureatom XVIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Francuskiej. Pani Anna Kordela przekazała serdecznie podziękowania Prezydentowi miasta Tarnowa, panu Romanowi Ciepieli za objęcie Honorowym Patronatem kolejnej edycji naszego konkursu oraz wszystkim pozostałym darczyńcom za pomoc finansową przy organizacji tego przedsięwzięcia: pani Aleksandrze Roleskiej-Gardian, pani Renacie Klimek-Kowalskiej, prezesowi Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur, księgarniom francuskojęzycznym Nowele i Et Toi oraz księgarni PWN.


Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do zapoznania się z werdyktem Jury!
Relację zdała Laura Jeż, uczennica kl. If – porte-parole Konkursu Piosenki Francuskiej

Werdykt w kategorii szkoła podstawowa    werdykt SP.docx  
Werdykt w kategorii gimnazjum    werdykt gim.docx  
Werdykt w kategorii szkoła ponadgimnazjalna    werdykt lo. docx  

 

IMG 1507 IMG 1523
IMG 1535 IMG 1590
IMG 1550 img 1564-1
IMG 1650 IMG 1732
IMG 1720 IMG 1839
IMG 1746 IMG 1806
IMG 1828 IMG 1862
IMG 1872 IMG 1886
IMG 1921