IV LO w Tarnowie w chmurze edukacyjnej

Zapraszamy na stronę Małopolska Chmura Edukacyjna

mche 2020

„Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” „Kompetencje i kreatywność w mobilnej Akademii Umysłu”

Start Projekty Wymiana słowacka
Wymiana ze szkołą w Humenne Drukuj Email

Po 17 latach przerwy w roku 1998 wznowiona została wymiana uczniów IV LO z uczniami Gimnazjum Humenne na Słowacji. Trwa ona nieprzerwanie już 10 lat. W ramach wymiany rozgrywane są turnieje piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. W listopadzie z okazji wyzwolenia miasta Humenne organizowany jest turniej o puchar Dyrektora gimnazjum w którym biorą udział uczniowie z Polski. W ramach rewizyty w miesiącu kwietniu uczniowie ze Słowacji brali udział w turnieju piłki koszykowej chłopców o Puchar Prezydenta miasta Tarnowa oraz piłki koszykowej dziewcząt o Puchar Dyrektora IV LO. Wymiana sportowa to nie tylko turnieje piłki koszykowej i możliwość rywalizacji, ale też wymiana doświadczeń między młodzieżą obu sąsiadujących krajów, możliwość pogłębienia wiadomości o kulturze, zwyczajach, tradycjach, okazja do zawarcia nowych przyjaźni i znajomości. Dwukrotnie w ciągu roku organizowane są również spotkania nauczycieli obu zaprzyjaźnionych szkół oraz wspólne wyjazdy turystyczne w Polsce i na Słowacji.