baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 10:23

DSC08524"Promieniowanie ojcostwa" - tak zatytułowany był tegoroczny Dzień Papieski obchodzony w całej Polsce.Wspominając naszego Rodaka Jana Pawła II i jego czterdziestą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową oraz świętując Dzień Patrona naszej Szkoły, we wtorek (16.10) wzięliśmy udział we Mszy Świętej w mościckiej świątyni prosząc o wstawiennictwo u Boga Jana Pawła II. Następnie w szkole odbyła się akademia poświęcona postaci Ojca Świętego akcentująca miłość i ciepło jakim promieniował wobec ludzi dla których był ojcem. W czasie akademii wręczono nagrody uczniom klas 1-6 za ich prace plastyczne w konkursie pt. "Jan Paweł II - mój patron" oraz wyłoniono finalistów Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

Zapraszamy do Galerii.

Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 09:25

dzień nauczyciela 2018 1Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób związanych ze środowiskiem szkolnym.  To okazja do podziękowań, podsumowań, ale również wspomnień. To dzień, w którym możemy się spotkać w nieco odmiennej atmosferze, która sprzyja refleksji nad tym co to znaczy być nauczycielem, pracownikiem oświaty, uczniem.  Oprócz wspaniałych życzeń, które skierowali do nas uczniowie, nastrojowego programu artystycznego przygotowanego przez klasy 4a SP, 2a i 2d LO, dzień ten był okazją do spotkań z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczyli nas również Pani mgr Anna Krakowska Radna Miasta Tarnowa i jednocześnie były nauczyciel naszej szkoły, Pan mgr Władysław Węgiel były Dyrektor Liceum, Pani mgr Anna Skórska wieloletni Wicedyrektor Liceum, Pani mgr Łucja Kątny były Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wiedząc o tym, że fundamentem dobrze funkcjonującej szkoły są dobre relacje między nauczycielami, uczniami i ich rodzicami dziękujemy wszystkim, którzy te relacje budują.  Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejszą i najtrudniejszą  szkołą jest życie, a to ile z niej wyniesiemy mądrości często zależy tylko od nas samych.dzień nauczyciela 2018 2

Cala Polska czyta dzieciom z klasy 3bp PDF Drukuj Email
środa, 17 października 2018 11:12

20180926 104035Policjant czytający „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren?!
Agentka nieruchomości czytająca „Legendę o Rzeszowie” Barbary Tylickiej?! Farmaceutka czytająca zagadki „Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke?! Takie rzeczy tylko w klasie 3bp!
Rodzice trzecioklasistów włączyli się w akcję „Czytająca szkoła – Cała Polska czyta dzieciom”. We wrześniu i październiku odwiedzili naszą szkołę, by porozmawiać o swojej pracy z koleżankami i kolegami ich dzieci oraz im poczytać. Już byli u nas: Tato Julki, Mama Antosi i Mama Karolinki. To były ciekawe i miłe spotkania. Dzieci były bardzo dumne ze swoich Rodziców. Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania z rodzicami i z książką. Wszyscy lubimy przecież słuchać czytania!

Zapraszamy do Galerii !

9 X 2018 r. – Ślubowanie Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
środa, 17 października 2018 06:28

MG 0029„Ślubujemy być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być przyjaciółmi zwierząt i roślin, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, aby nam było w niej dobrze, uczyć się tego co piękne i mądre, być dobrymi kolegami i koleżankami, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
Tymi słowami 65 dzieci z kl. 1a, 1b i 1c złożyło przyrzeczenie na sztandar naszej szkoły. Tym samym, weszło w skład społeczności uczniowskiej i stało się pełnoprawnymi członkami Szkoły Podstawowej Nr 17. Pasowania na uczniów dokonała Dyrektor szkoły, Pani Anetta Święch. Obecne przy tym były także panie: Barbara Kuklewicz i Sylwia Turak.
Całą uroczystość prowadziły koleżanki ze starszych klas: Wiktoria Pyrek z kl. 4a i Małgosia Gucwa z kl. 4c, która przeobraziła się z tej okazji w bajeczną wróżkę :-)
Serdecznie dziękujemy sponsorom oryginalnej dekoracji, zaprojektowanej przez nich specjalnie na tę uroczystość: studentce kierunku Wzornictwo, Wiktorii Kmiecik oraz Panu Bartłomiejowi Bałutowi :-)
Wszystkim wspaniałym, najmłodszym Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy!

Uwaga! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 12:25

IMG 20181016 125905Wszystkich uczniów z klas IV – VIII zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na patriotyczną zakładkę do książki. Zakładka może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż). Mogą być użyte dowolne, płaskie materiały niebrudzące i nieniszczące książki. Kształt pracy dowolny. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną przez siebie wykonaną pracę. Zakładki należy składać do 22 listopada do biblioteki szkolnej.

Zapraszam Agnieszka Serek

Zespół Szkół Ogólnokształcących

baner_liceum

baner_gimnazjum