baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela

Start Historia szkoły Chór Discantus

chr1Chór Discantus założony został w 1999 roku z inicjatywy dyrygentki, nauczycielki muzyki - Marty Cichoń przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie-Mościcach. Początkowo był to czterogłosowy zespół mieszany, składający się z uzdolnionych muzycznie uczniów szkoły licealnej.
Na przestrzeni swojej działalności, zespół przechodził różne metamorfozy, tak, iż obecnie w skład chóru wchodzą same dziewczęta.
Pierwszy występ chóru miał miejsce 11 listopada 1999 roku, podczas uroczystości akademii szkolnej. Jak głosi pierwszy wpis w kronice: „mimo krótkiego stażu, pierwszy występ należy zaliczyć do udanych”. To właśnie wtedy z zapałem i zaangażowaniem współtwórców, zespół oficjalnie rozpoczął swą działalność. Niespełna dwa miesiące później, w grudniu, chór postanowił sprawdzić się w Ogólnopolskim Festiwalu kolęd i pastorałek, biorąc udział w eliminacjach w Tuchowie. Choć nie udało się zakwalifikować do finału, było to nowe doświadczenie, które poszerzyło horyzonty zespołu i utwierdziło w przekonaniu, że warto śpiewać.
W 2001 roku zostały uszyte stroje dla chóru, które zaprojektowała Pani Barbara Czekańska.

W tym czasie chór tworzyli:

SOPRAN
A. Faber IIIag. A. Ligęza IIIag. K. Szumlańska IIbg. K. Klimczak IIag. M. Migoń IIIag. A. Totoń IIIa g. N. WolakIIIa,D. Brończyk Ib g.K. Wachna Ia g.M. Rzepka Ia g.

ALT
M. Szumlańska IIId J. Cichońska IIa E. Cichońska Ia g. A. Hudyma IIIa g. E. Rogóz IIIa g. A. Kawula Ic g. M. Hudyma Ic g. E. Makowska Ic g.

TENOR
K. Gorgosz IIId, M. Leśniak IIb g.T. Racia IIb g.

BAS
D. Jurkow IIb g.J. Drelicharz IIIdP. Zaranek IIIcM. Łącki II P. Kwapniewski IIIc g.