Start Konkursy międzyszkolne Konkurs poezji niemieckojęzycznej
Konkurs poezji niemieckojęzycznej Drukuj Email

poezja niemiecka

Dyrekcja szkoły i organizatorzy zapraszają na XVI edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej pod patronem Instytutu Goethego. Zachęcamy jak zwykle nauczycieli języka niemieckiego do propagowania literatury niemieckojęzycznej wśród młodzieży. Tegorocznym motywem jest radość życia.

Den Augenblick immer
als den höchsten Brennpunkt der Existenz,
auf den die ganze Vergangenheit nur vorbereitete,
ansehen und genießen,
das würde Leben heißen!
Friedrich Hebbel

Informujemy, że XVI edycja konkursu odbędzie się 16 marca 2018 roku o godz. 10.00
w naszej szkole.
Głównym celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego wśród uczniów w spotkaniu o charakterze kulturalno – cywilizacyjnym integrującym szkoły z powiatów bocheńskiego, tarnowskiego i brzeskiego. W ramach rozwijania zainteresowań młodzieży organizatorzy konkursu chcieliby zachęcić młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do recytowania wierszy wybranych poetów z literatury niemieckojęzycznej XX wieku oraz do poetyckiego zaprezentowania tych wierszy w auli naszej szkoły.

Harmonogram

1.    Zgłoszenie deklaracji udziału w konkursie do 23. 02. 2018 r. w ZSO w Tarnowie. Zgłoszenie należy wysłać mailem na adres szkoły.
2.    Konkurs odbywa się w dniu 16 marca 2018 r. o godz. 10.00 (szkoły ponadgimnazjalne, szkoły gimnazjalne, 7 klasy szkół podstawowych) w auli ZSO nr 1 w Tarnowie.
3.    Dyplom – podziękowanie dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu otrzymają nauczyciele, którzy do 23. 02. 2018 r. zgłoszą taką potrzebę. Dyplom należy odebrać osobiście.
4.    Nauczyciele j. niemieckiego odpowiedzialni za organizację konkursu:
Jolanta Ferenc – Zając, Teresa Świętnicka, Anna Chabińska-Węgrecka
5.    Ewentualne pytania w sprawie konkursu prosimy kierować:
Pod nr tel. (014) 633 03 46
6.    Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Według załączonego wzoru deklaracji uczestnictwa.

Regulamin

1.    Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
2.    Uczestnicy konkursu powinni być wyłonieni w drodze etapu szkolnego.
3.    Do konkursu mogą przystąpić osoby indywidualne lub zespół.
4.    Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy.
5.    Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
•    młodzież 7 oraz 8 klas szkół podstawowych i klas szkół gimnazjalnych
•    młodzież szkół ponadgimnazjalnych
6.    W konkursie należy przedstawić jeden rymowany lub nierymowany utwór poetycki lub prozatorski autora niemieckojęzycznego.
7.    Czas trwania recytacji może przekraczać 5 minut.
8.    Podczas recytacji niedopuszczalne są jakiekolwiek materiały pomocnicze.
9.    Jury reprezentują pracownicy Zakładu Języka Niemieckiego PWSZ w Tarnowie.
10.    Uczestnicy konkursu przybywają z nauczycielem – opiekunem ze swojej szkoły.
11.    Ewentualne spóźnienie z przyczyn niezależnych od uczestnika należy w miarę możliwości zgłosić wcześniej.
12.    Uczestników konkursu obowiązuje strój uroczysty lub adekwatny do recytowanego wiersza.
13.    Nieprzestrzeganie któregokolwiek z punktów regulaminu konkursu powoduje dyskwalifikację.
14.    Kryteria oceny recytacji:
•    Poprawność fonetyczna (artykulacja, akcent, frazowanie)
•    Interpretacja wiersza
•    Ogólny wyraz artystyczny