Start Konkursy międzyszkolne XIX edycja Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Angielskie
XIX edycja Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Angielskie Drukuj Email

Konferansjerzy: Katarzyna Wojtanowska oraz Daniel Hołda, uczniowie klasy 3d, dbali o prawidłowy przebieg uroczystości, prowadząc profesjonalnie całe przedsięwzięcie.
Jury w składzie: Przewodniczący pan mgr Władysław Strejczek – muzyk i nauczyciel, pani mgr Anna Stefanowicz-Kocoł- wykładowca języka angielskiego w Instytucie Filologii Angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, pani Anna Zawisza- śpiewaczka operowa, pani mgr Marta Cichoń- nauczyciel muzyki, pani mgr Aneta Szupińska- nauczyciel języka angielskiego, pani mgr Agnieszka Kołodziej- nauczyciel języka angielskiego, Laura Żmuda i Andrzej Schabowski- przedstawiciele młodzieży, oceniało wszystkich uczestników w następujących kategoriach: aranżacja, poprawność językowa, warunki głosowe i muzykalność,  interpretacja, oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Z grona uczestników wyłoniono po 3 laureatów w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przyznano dodatkowo po 2 wyróżnienia w tych kategoriach.
Główne nagrody dla laureatów w postaci rocznych kursów języka angielskiego ufundowała Szkoła Języków Obcych Progress New w Tarnowie. Pozostałe nagrody zostały nabyte przy wsparciu wydawnictw językowych i Rady Rodziców przy IV LO.

WYNIKI:
W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Alicja Rega z Gimnazjum Dwujęzycznego w ZSO nr 2 w Tarnowie.
II miejsce:  Klaudia Jackowska z Zespołu Szkół w Gromniku.
III miejsce: Gabriela Nawój ze Szkoły Podstawowej nr 14 wTarnowie.

Wyróżnienie:
Oliwia Rabiasz z Gimnazjum nr 1 w Tarnowie.
Aleksandra Radwańska ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnowie .

W kategorii szkół ponagimnazjalnych:

I miejsce: Grzegorz Rubacha z VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
II miejsce: Veronica Becheanu i Marek Jacher z  Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie.
III miejsce: Matylda Smoleń z II Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 2 w Tarnowie.

Wyróżnienie:
Maja Wyrabkiewicz z III  Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
Patrycja Ul z zespołem, z IV Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 1 w Tarnowie.

Gratulujemy laureatom i pozostałym wykonawcom doskonałego przygotowania wybranych utworów i wspaniałej prezentacji piosenek. Dziękujemy wszystkim opiekunom utalentowanej młodzieży.
Zapraszamy za rok, na kolejną, jubileuszową edycję Przeglądu!