Start Rekrutacja Profile klas
Profile klas Drukuj Email

W roku szkolnym 2016/2017 planujemy otworzyć 3 oddziały o liczebności do 30 osób:

Oddział Przedmioty rozszerzone
i dodatkowe
AG
jezykowa_gim

autorski program nauczania

klasa ogólna z językiem angielskim
i francuskim lub niemieckim
z dodatkowymi zajęciami
z ww. języków (po 5g.)

W trakcie trzyletniej intensywnej nauki języków obcych
w klasie językowej uczniowie przygotowują się do
egzaminów państwowych: Zertifikat Deutsch, Delf, FCE.
Dodatkowo młodzież ma szansę udziału w projektach
edukacyjnych realizowanych wspólnie z uczniami z Niemiec.
BG
biol-chem_gim
klasa ogólna
CG
inf_gim
klasa ogólna

Szkoła prowadzi indywidualizację nauczania z uczniem zdolnym oraz z trudnościami w nauce.

WARUNKI PRZYJĘCIA

Dla uczniów zarówno obwodowych jak i spoza obwodu warunki przyjęcia są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami rekrutacji (złożenie podania, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, wynik egzaminu kompetencji po szkole podstawowej). Jednakże kandydaci spoza obwodu przyjmowani są w miarę wolnych miejsc w danej klasie.
W trybie rekrutacji do klasy językowej brany jest pod uwagę dodatkowo wynik ze sprawdzianu znajomości języka angielskiego. Kryterium to obowiązuje zarówno kandydatów obwodowych, jak i kandydatów spoza obwodu Gimnazjum Nr 10.

O SZKOLE

Gimnazjum nr 10 jest profesjonalną instytucją kształcącą i wychowującą młodzież od kilku lat. Oferuje uczniom solidne przygotowanie do egzaminów, m.in. poprzez możliwość korzystania z profesjonalnych pracowni internetowych, jak również przedmiotowych: fizycznej, chemicznej, biologicznej, geograficznej,  historycznej, plastycznej. Poszerzamy wiadomości poprzez atrakcyjne formy w postaci obozów, plenerów, wycieczek.
Zajęcia prowadzimy w systemie jednozmianowym. Oferujemy dojazd do szkoły autobusem szkolnym (al. Jana Pawła II – Mościce) oraz miejsca w internacie i pobliskich stancjach. Uczniowie mają możliwość korzystania z obiadów, pomocy materialnej, wsparcia psychologa i pedagoga.
Zaplecze sportowe naszej szkoły należy do najlepszych w Tarnowie. Składają się na nie: boisko „Orlik” (sztuczna trawa do piłki nożnej, tartan do siatkówki i koszykówki), siłownia, basen, oraz pełnowymiarowa hala gimnastyczna (przy ul. Pszennej).
Każdy kto uczy się w naszym gimnazjum ma okazję przebywać wśród życzliwych ludzi, dla których ważny jest nie tylko wszechstronny rozwój, ale także umiejętność korzystania z radości życia.
Szkoła nie posiada jeszcze swojego patrona, ale w procesie wychowawczym zwraca uwagę na wartości, które związane są z postacią Jana Pawła II.

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW

Wielu uczniów uzyskuje tytuł laureata bądź finalisty małopolskich konkursów gimnazjalnych oraz sukcesy sportowe i artystyczne na wysokim szczeblu. Wyniki z egzaminu kompetencji zawsze przekraczają średnią w województwie i należą do najwyższych w Tarnowie. Tylko w ostatnim roku szkolnym troje naszych uczniów uzyskało „stypendium za szczególne osiągnięcia uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Tarnowa”.
Wielu uczniów podejmuje naukę w IV Liceum Ogólnokształcącym, mając możliwość kontynuacji nauki języków obcych z gimnazjum, bądź kontynuacji pracy pod kątem olimpiad i konkursów.

ORGANIZACJA WOLNEGO CZASU

W ramach czasu wolnego oferujemy liczne zajęcia pozalekcyjne, wśród których znajdują się kółka zainteresowań, chór, teatr, gazetka szkolna, radio szkolne i SKS. Zainteresowaniem uczniów cieszą się spotkania i działalność w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, harcerstwa oraz wolontariatu. Ponadto utalentowani i zainteresowani mogą prezentować swoje umiejętności w trakcie licznych konkursów – np. Konkursu Poezji Niemieckiej, Piosenki Angielskiej, Piosenki Francuskiej, Ekologicznego – jak również Tygodnia Kultury Szkolnej i Dni Nauki. Dla sportowców organizowane są liczne konkursy, np. mistrzostwa szkoły w sportowych grach zespołowych.
Poszerzamy wiadomości poprzez atrakcyjne formy w postaci obozów, plenerów, wycieczek. Na stałe współpracujemy ze szkołami w krajach Europy. Nasi uczniowie mają również możliwość udziału w wielu wyjazdach zagranicznych, w tym w ramach wymiany ze szkołami w Niemczech i na Słowacji.